Užsienio kalbų mokėjimo galia

Užsienio kalbų mokėjimo galia

Bene kiekvienas išsilavinęs žmogus sutiktų su teiginiu, kad gimtoji kalba reikalinga tautiniam išskirtinumui pabrėžti, anglų kalba – informacijos teikimui bei gavimui tarptautiniu mastu, o siekiant tapti pilnaverčiu europiečiu reikia mokėti dar keletą šnektų. Norint dar labiau pabrėžti užsienio kalbų mokėjimo svarbą, būtų galima perfrazuoti žymiojo Franko Smith‘o mintį: „Vienos kalbos mokėjimas atveria vienas duris, o kelių kalbų – visas likusias“.
Remiantis Europos komisijos ataskaitos „Europiečiai ir jų kalbos“ duomenimis, viena iš geriausiai užsienio kalbas mokančių Europos Sąjungos tautų esame mes, lietuviai – 92 % Lietuvos Respublikos gyventojų gali be vargo susikalbėti bent viena svetima kalba, o daugiau nei 50 % geba komunikuoti dviem. Didžiausia dalis lietuvių, net 80 %, moka rusų kalbą, o kiek daugiau nei trečdalis jų puikiai šneka angliškai. Be to, įvairiose mokslo institucijose pastarąją kalbą, kaip pirmąją užsienio kalbą, renkasi mokytis vis daugiau Lietuvos moksleivių bei studentų.
Kelių užsienio kalbų mokėjimas pasitarnauja ir darbo paieškos metu. Neretai darbuotojų ieškančios įmonės teiraujasi pretendentų, keliomis ir kokiomis užsienio kalbomis jie geba komunikuoti – pasak verslo atstovų, tai parodo bendrą asmens išprusimą. Be to, kai kuriom pareigoms eiti – pardavimo agentų, kvalifikuotų vertėjų, vadovų ar kitoms – užsienio kalba ar keletas jų yra tiesiog būtinos, kitose pozicijose svetimos kalbos mokėjimas laikomas dideliu pliusu.
Kalbų mokytojai teikia, kad išmokti svetimą šnektą yra lengviau tada, kai jos reikia arba kai asmuo yra tinkamai motyvuojamas. Tai galėtų paaiškinti, kodėl mūsų tautiečiai tokie imlūs užsienio kalboms – Lietuvos geografinė padėtis ir jos dydis lemia būtinybę šnekėti užsienio kalbomis.
Juk, net neturėdami kalbos pradmenų, emigravę medicinos, statybų, aptarnavimo bei kitų sričių specialistai išmoksta norvegiškai ar švediškai. Šios kalbos paminėtos neatsitiktinai – esant ypač glaudiems Lietuvos verslininkų ryšiams su Skandinavijos atstovais ir nuolat juos plečiant, šių šalių kalbos yra vienos iš populiariausių profesionalių vertimų paslaugų rinkoje mūsų šalyje.
Dar vienas dalykas, kuris turėtų paskatinti mokytis kalbų, yra vairavimo įgūdžių gerinimas. JAV mokslininkai, ištyrę vienakalbius ir daugiakalbius vairuotojus, nustatė, jog keliomis kalbomis šnekantys žmonės geba geriau vairuoti transporto priemones nei vieną kalbą mokantieji, nes yra įpratę šnekėdami persijungti iš vienos kalbos į kitą. Šie asmenys dėmesį kelioms užduotims vienu metu geriau paskirsto, o tai vairuotojams yra ypač aktualu.
Be to, įrodyta ir daugiakalbiškumo teigiama įtaka sveikatai. Keletą kalbų mokantys žmonės mažiau rizikuoja susirgti Alzheimerio liga. Taip pat kalbų mokėjimas gerina atmintį ir pastabumą.
Taigi, ne tik savo gimtosios kalbos mokėjimas praverčia ir profesinėje srityje, ir praktiškai – padeda keliauti, dirbti, mokytis ir gyventi svečiose šalyse, pagelbsti geriau apmokamo darbo paieškose bei pagerina bendrą gyvenimo kokybę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>